Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İlgi Alanı Filmi Konusu, Yorumlar Ve Oyuncular (2023)

İlgi Alanı Filmi Konusu, Yorumlar Ve Oyuncular (2023) başlıklı makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize bir aksilik olmaması halinde Türkiye’de 23 Şubat 2024 tarihinde vizyona girecek olan İlgi Alanı filmi hakkında olabildiğince detaylı bilgiler vereceğiz. Hazırsanız başlayalım?

İlgi Alanı Filmi Konusu, Yorumlar Ve Oyuncular (2023)

İlgi Alanı Filmi Konusu, Yorumlar Ve Oyuncular (2023)
İlgi Alanı Filmi Konusu, Yorumlar Ve Oyuncular (2023)

Bir dram, tarih ve savaş filminin tanıtımı ile karşınızdayız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 23 Şubat 2024 tarihinde vizyona girecek olan İlgi Alanı filminin yönetmen koltuğunda Jonathan Glazer oturuyor. Senaristler ise Martin Amis ve Jonathan Glazer’dir.

Dram filmleri ülkemizde ilgiyle izlenen film türlerinden biridir. Birçok insan düzenli olarak dram filmlerini izlemektedir. Umarız filmi izlemeniz halinde beğenirsiniz.

Diğer detaylar;

Orijinal Adı : The Zone of Interest
Yönetmen : Jonathan Glazer
Senarist : Martin Amis, Jonathan Glazer
Oyuncular : Sandra Hüller, Christian Friedel, Freya Kreutzkam, Ralph Herforth, Max Beck ve daha birçok oyuncu…
Tür : Dram Filmleri, Tarih Filmleri, Savaş Filmleri, Yabancı Filmler, Amerikan Filmleri, İngiliz Filmleri, Polonya Filmleri, 2023 Filmleri
Yıl ve Süre : 2023 – 1 saat 45 dakika
Yayın Tarihi : 23 Şubat 2024 (Türkiye)
Menşei : Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Polonya
Yapımcı Şirket : A24, Access Entertainment, Film4

İlgi Alanı Filmi Konusu

İlgi Alanı filminin konusuna dair yapmış olduğumuz araştırma neticesinde şu konu bilgisine ulaşmış bulunmaktayız;

İlgi Alanı filmi, savaş sırasında Alman Auschwitz kampının yanında yaşayan bir Alman ailenin günlük yaşamına odaklanıyor. Filmde aynı zamanda kamptaki mahkumlara yardım eden Polonyalı bir ailenin hikayesi de konu ediliyor.

Filmin konusu hakkında bilgi verdiğimize göre geçelim yorumlara;

İlgi Alanı Filmi Yorumlar

İlgi Alanı filminin yorumları hakkında yapmış olduğumuz araştırma neticesinde şu yorumlara ulaşmış bulunmaktayız; (Bazı zamanlarda elde ettiğimiz yorumları otomatik çeviri sonrasında paylaştığımız için bazı anlam kaymaları yaşanabilmektedir.)

 • Dış mekan sahnelerinden süzülen duman, insanın içini acıtan bir yumruk.
 • Bu yıl Cannes Film Festivali’nde gördüm. Hiçbir filmi izlerken bu kadar rahatsız olduğumu hatırlamıyorum. Jonathan Glazer ve ekibi bana göre tüm zamanların en güçlü ama bir o kadar da korkutucu derecede huzurlu ve sessiz filmlerinden birini yaptılar.
 • Jonathan Glazer gerçekten bir dahi. Böyle bir konuyu alıp bakış açısını alt üst etmek ve bir şekilde daha etkili olmasını sağlamak… tam anlamıyla çılgınlık. TIFF’te izledim ve hiç böyle bir şey görmemiştim. Yavaş bir yanma ama ne olduğunu anladığınızda neredeyse gerçeküstü oluyor.
 • izlediğimden beri beni etkileyen film. Eşsiz ve dehşet verici bir sanat eseri. Daha önce buna benzer bir şey görmedin. Size garanti ederim ki, bu on yıl sona erdiğinde bu film, on yılın en iyi 10 filmi listesinde bolca yer alacak. Bunun için nasıl bir fragman hazırlayacaklarını merak ediyordum ama bu oldukça iyi. AYRICA bu bir korku filmi değil, şunu da vurgulamak isterim.
 • Bütün yıl boyunca bu film hakkında o kadar çok şey duydum ki sonunda bir fragmanımız olduğu için mutluyum. Kesinlikle yürek burkan olacak gibi görünüyor
 • Bunu Helsinki Uluslararası Film Festivali’nde gördüm. Büyülendim ve hipnotize oldum. Ustaca yönetmenlik, Mica Levi’nin unutulmaz müziği. Özellikle film benzeri süslü bir renk derecelendirmesinin olmaması ve oldukça donuk ve dijital görünmesi hoşuma gitti. Tüm unsurlar olay örgüsü ve mesaj için işe yaradı.

İnternet ortamında filme dair daha birçok yorum bulmak mümkün. Lütfen sizler de film hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirterek bu konuda arayış içerisinde olan insanlara fayda sağlamaya çalışınız. (Teşekkürler)

Geçelim filmin oyuncu kadrosuna;

İlgi Alanı Filmi Oyuncular

İlgi Alanı filminin oyuncu kadrosunun bir kısmı ise şu şekilde;

 • Sandra Hüller
 • Christian Friedel
 • Freya Kreutzkam
 • Ralph Herforth
 • Max Beck

ve daha birçok oyuncu…

Filmi izlemeniz halinde keyif almanız dileğiyle…

Şu tanıtım makalemize de bakmak isteyebilirsiniz. Hatıran Yeter Filmi

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.