Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Hakkımızda

LOGO

Fragman İzlesene web sitesi, sinema yapımlarını herhangi bir kar amacı gütmeden topluma tanıtmak amacıyla 22 Ekim 2023 tarihinde kurulmuş olan bir fragman izleme sitesidir.

İçeriğinde ise film, dizi ve diğer bir takım sinema yapımlarına ait olan ve sadece tanıtım amacıyla sunulmuş materyalleri barındırmaktadır. (Afiş, fragman ve belki yapıma dair tanıtım maksadıyla sunulmuş birkaç fotoğraf veya çok kısa film kesitleri.) Ayrıca web sitemiz blog kısmında da adı geçen materyaller dışında oyunculara, yönetmenlere ve kısacası sinemaya dair ürettiği bir dizi makaleyi de barındırmaktadır. (Bu paragrafta adı geçen materyaller kendi sunucumuzda yer almamaktadır.)

Sinemanın dünya çapında birçok insan için önemi yadsınamaz bir gerçekliktir. İnsanlar fırsat buldukça filmleri, dizileri ve kısaca sinemaya dair her üretimi beğenileri doğrultusunda izlemektedir.

Dünya çapında birçok türde film, dizi, belgesel vb. sinema yapımları üretilmektedir. Bahsi geçen yapımları üreten ve yapımda adı geçen herkes, pek doğal olarak söz konusu yapımın insanlar tarafından beğeniyle izlenmesini istemektedir. Bu durumdan ötürü de ilgili yapım vizyona girmeden önce tanıtımı yapılmaktadır. Bu doğrultuda da yapıma dair afiş ve fragman sunumu, olası durumda bazı reklamlar ve yine bir takım çalışmalar ortaya koyulmaktadır. İşte tam da burada Fragman İzlesene web sitesi, söz konusu yapımın tanıtımı konusunda katkı sağlayabilecek bir yapıya sahiptir. Web sitemiz, üretilmiş olan yapımın genel hatlarıyla bilgilerini, üretici veya hak sahiplerine maddi ve manevi bir şekilde zarar vermeyecek görsellerini
(afiş ve belki birkaç fotoğraf veya çok kısa film kesitleri) ve yapımın tanıtımı için üretilmiş olan fragman videosunu, hiçbir şekilde kar amacı gütmeden insanlara sunmaktadır. (Tıpkı Imdb vb. tanıtım siteleri gibi.)

Web sitemiz alan adından da anlaşılacağı üzere fragman izleme sitesidir ve asla film izleme sitesi değildir. Web sitemizde bulunan tüm kategorilerin isimleri ise yine söz konusu yapımların dünya genelindeki kategorilendirilme biçimiyle sunulmuştur. Örneğin animasyon filmleri veya dram dizileri gibi kategoriler yapmış olduğumuz tanıtımların belirli bir düzen doğrultusunda sunulması adına oluşturulmuştur. Bu bağlam doğrultusunda da rahatlıkla anlaşılacağı üzere animasyon filmleri isimli kategorimiz animasyon türünde üretilmiş olan filmler hakkında yapmış olduğumuz tanıtımların bulunduğu kategori anlamında sunulmaktadır.

Bu paragrafa kadar açıklamış olduğumuz amacımız doğrultusunda ilerlemeye devam etmek istiyoruz. Bahsi geçen tanıtımları yaparken ortaya koymuş olduğumuz davranışın bir kısmının veya tamamının telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız şayet lütfen Telif Hakları sayfamızda yazan açıklamamızı okuduktan sonra bizimle İletişim sayfamız üzerinden irtibat kurunuz.

Bu web sitenin sahibi sinemaya gönül vermiş olan sıradan biridir. (Hepsi bu.)

Web sitemizi ziyaret eden herkesin keyifli bir şekilde vakit geçirmesi dileğiyle…

Fragman İzlesene web sitesi
Diziler – Filmler – Oyuncular – Yönetmenler