Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri (20 Yöntem)

1 ay önce
114 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri başlıklı makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize İnternetten Para Kazanma Yolları hakkında olabildiğince detaylı bilgiler vereceğiz. Hazırsanız başlayalım?

Teknoloji hızla gelişiyor ve artık internet hayatımızın hem her alanına girmiş durumda. Hal böyle olunca da hemen her konuda işimizi internet üzerinde çözer olduk. Peki durum böyleyken İnternet Üzerinden Para Kazanma ile ilgili neler yapılabilir? Gelin hep birlikte bu konulara değinelim.

Uyarı : Makalemizde yer alan yöntemler dışında daha birçok yöntemin varlığı söz konusu olabilir. Bu yüzden farklı kaynaklara da başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Boş zamanlarınızı değerlendirerek ek gelir elde etmek isteyebilirsiniz. Hatta kimi insanlar internet üzerinden yapmış oldukları faaliyetler ile epeyce kazanç elde edebilmekte. İşte bu makalemizde sizler için derlemiş olduğumuz ve gerek ek gelir ve gerekse de iyi kazançlar elde etmenizi sağlayacak olan yöntemleri sunacağız. (Tabi elde edeceğiniz gelir uyguladığınız yöntemin yapısı ve sizin başarınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.)

Aşağıda liste halinde sunduğumuz yöntemler her geçen gün para kazanmanın zorlaştığı yöntemler haline dönüşmüş olabilir veya bahsi geçen yöntemler artık para kazandırmayan bir hale gelmiş olabilir. Bu yüzden farklı kaynaklara da başvurmayı ihmal etmeyiniz.

İnternetten para kazanma yöntemleri;

 1. Serbest bir şekilde (Freelance) çalışarak para kazanma
 2. Çeviri yaparak para kazanma
 3. Makale yazarak para kazanma
 4. Web sitelerde veya dergilerde, yayın evlerinde internet üzerinden editörlük yaparak para kazanma
 5. Anket doldurarak para kazanma
 6. Görev yaparak para kazanma
 7. Link kısaltarak para kazanma
 8. Oyun oynayarak para kazanma
 9. Blog yazarı olarak para kazanma
 10. Udemy gibi platformlarda eğitim vererek para kazanma
 11. Twitch’te yayın yaparak para kazanma
 12. YouTube’da içerik üreterek para kazanma
 13. Instagram’da içerik üreterek para kazanma
 14. TikTok’ta içerik üreterek para kazanma
 15. Android ve IOS’da uygulama geliştirerek veya mevcut uygulamanızı kullanıma sunarak para kazanma
 16. Domain veya web site alıp satarak para kazanma
 17. Web sitesi tasarlayarak para kazanma
 18. Google AdSense’den reklam alarak para kazanma
 19. SEO yaparak para kazanma
 20. E-ticaret yaparak para kazanma

Eğer ”İnternetten Nasıl Para Kazanılır?” şeklinde bir soru kafanızı kurcalıyorsa listedeki bu 20 yöntemi deneyebilirsiniz. Hadi gelin hep birlikte bu 20 yöntemin genel hatlarıyla detaylarına bakalım;

Serbest Bir Şekilde (Freelance) Çalışarak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda Freelance çalışma şekli gittikçe yaygınlaşıyor. Birçok insan boş zamanlarını değerlendirerek internet üzerinden ek gelir elde etmeye çalışıyor. Tabi ki de yetkinlik alanınıza ve ortaya koyacağınız başarıya göre kazancınız da değişecektir. Bu tür bir çalışma şekli için örneğin Bionluk isimli platformu kullanabilirsiniz. Yapabileceğiniz iş türlerine göre ilan açarak müşterilerinize internet üzerinden hizmet verebilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Yabancı dil biliyor olmanız halinde çeviri hizmeti vererek kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca yine yabancı dil ile evden müşteri temsilciliği hizmeti vererek de para kazanabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnsanların makale ihtiyaçlarını Türkçe veya yabancı dilde karşılayarak da para kazanabilirsiniz. Örneğin Bionluk, R10 veya Wmaraci gibi platformlarda hizmet vererek kazanç elde edebilirsiniz. Bu konuda kazanacağınız tutar makalenin yapısına, sipariş sayısına ve verdiğiniz hizmetin kalitesine göre değişmektedir.

Web Sitelerde Veya Dergilerde, Yayın Evlerinde İnternet Üzerinden Editörlük Yaparak Para Kazanma

Bazı web site sahipleri, dergiler veya yayın evleri editör ihtiyacı duyabilmekte. Evde bilgisayar başında editörlük hizmeti vererek kazan elde edebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Bazı web siteleri veya şirketler anket doldurmanızı isteyerek size doldurduğunuz anket başına veya farklı bir takım şartlar doğrultusunda belirli bir ücret verebiliyor.

Görev Yaparak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Eğer ”İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?” şeklinde bir soru kafanızı karıştırıyorsa bu başlıktaki yöntem de diğer yöntemler gibi para kazanmanızı sağlayabilir.

Görev yap para kazan siteleri yaptığınız göreve göre para verebilmekte. Örneğin filanca hesabı takip et, gmail hesabı aç vb. görevleri tamamlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Link Kısaltarak Para Kazanma

Link kısaltarak para kazanma yöntemi de yine ek gelir elde etmek isteyen insanların denediği bir diğer yöntemdir. Bazı link kısaltma sitelerinde üyelik açarak herhangi bir bağlantının linkini kısaltıp sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Daha sonrasında gerekli bir takım şartların yerine getirilmesi sonucunda da kazanç elde edersiniz. (Şunu unutmayınız ki bu tür yöntemlerde kişinin linke tıklaması halinde gideceği ortam zararlı veya yasadışı olabilir. Bu yüzden bahsi geçen link kısaltma yöntemini ve yasal süreçlerini detaylıca araştırmadan hareket etmeyiniz.)

Oyun Oynayarak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Oyun oynayarak para kazanma yöntemi de yine insanların boş zamanlarında oyun oynayıp kazanç elde ettikleri yöntemlerden biridir. Bazı oyun sahibi yapılanmalar veya kişiler kullanıma sundukları oyunu oynayan insanlara belirli şartlar doğrultusunda bir miktar ödeme yapmaktadır.

Blog Yazarı Olarak Para Kazanma

Blog yazarı olarak da para kazanabilirsiniz. Bazı markalar veya kişiler blogunuzda yapacağınız yayından ötürü size ödül, komisyon veya para verebilir.

Udemy Gibi Platformlarda Eğitim Vererek Para Kazanma

Hazırlayacağınız bir eğitimi Udemy gibi platformlarda kullanıcılara belirli bir fiyat karşılığında sunarak para kazanabilirsiniz. Örneğin yabancı dil eğitimi, gitar kursu vb. eğitimler verebilirsiniz.

Twitch’te Yayın Yaparak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Twitch isimli sosyal medya platformunda yayın yaparak para kazanabilirsiniz. (Söz konusu platformun yayın yapma ve para kazanma ile ilgili şartları hakkında bir bilgimiz bulunmamaktadır. Lütfen bu konuda bilgi edinebilmek için farklı kaynaklara da başvurunuz.)

YouTube’da İçerik Üreterek Para Kazanma

Birçok içerik üreticisi YouTube isimli video platformunda paylaşım yaparak para kazanmaktadır. YouTube’un politikalarına uygun şekilde bir kanal hazırlamanız sonucunda para kazanmayı aktif edebilir ve daha sonrasında belirli şartlar doğrultusunda para kazanabilirsiniz.

Instagram’da İçerik Üreterek Para Kazanma

Instagram’da para kazanma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir veya daha fazlasını uygulayarak para kazanmaya çalışabilirsiniz.

Bu konuda hazırlamış olduğumuz şu makaleye bakmak isteyebilirsiniz. Instagram’dan Para Kazanma Yöntemleri

TikTok’ta İçerik Üreterek Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

TikTok isimli platformda içerik üreterek veya canlı yayın açarak para kazanabilirsiniz. Ancak TikTok’un topluluk veya para kazanma konularındaki politikaları hakkında maalesef detaylı bir bilgimiz bulunmamaktadır. (Bu konuda lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.)

Android Ve IOS’da Uygulama Geliştirerek Veya Mevcut Uygulamanızı Kullanıma Sunarak Para Kazanma

Geliştirmiş olduğunuz bir mobil uygulamayı ister satabilir isterseniz de Android ve IOS’da kullanıma sunarak belirli düzeyde kazanç elde edebilirsiniz. Bu tür uygulamaları geliştirebilecek yeterli donanıma sahip değilseniz eğer isterseniz bir mobil uygulama satın alarak Android ve IOS’da kullanıma sunabilirsiniz. (Bu yöntem hakkında detaylı araştırma yapmadan hareket etmemeniz gerek bir yöntemdir.)

Domain Veya Web Site Alıp Satarak Para Kazanma

Domain yani alan adı alıp satarak para kazanabilirsiniz. Bazı alan adları (web site ismi . com vb. uzantılar) epeyce para edebilmektedir. Bunun yanı sıra isterseniz web site alıp satarak da para kazanabilirsiniz. (Bu iki konuda da detaylıca araştırma yapmadan hareket etmeyiniz.)

Web Sitesi Tasarlayarak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Eğer ”İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?” şeklinde bir soru kafanızı karıştırıyorsa bu başlıktaki yöntem de diğer yöntemler gibi para kazanmanızı sağlayabilir.

Web site tasarlayabiliyorsanız şayet para kazanabilirsiniz. Bazı forum siteleri veya platformlar bu konuda ilan verebilmenize imkan sağlamaktadır.

Google AdSense’den Reklam Alarak Para Kazanma

Şayet bir web siteniz varsa ve Google AdSense şartlarını yerine getirirseniz reklam alarak para kazanabilirsiniz. Birçok web site sahibi bu yöntem ile kazanç elde etmektedir. (Yine birçok yapılanma belirli şartları yerine getirmeniz halinde web sitenizde yayınlayabileceğiniz reklamları vermektedir.)

SEO Yaparak Para Kazanma

SEO oldukça detaylı ve kapsamlı bir kavramdır. Bu konuya dair yeterli donanıma sahipseniz SEO uzmanı olarak çalışarak para kazanabilirsiniz. (Bu kavram hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.)

E-ticaret Yaparak Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri
İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte alışveriş kültürünün belirli bir kısmı internete taşındı diyebiliriz. Artık insanlar ihtiyaç duydukları birçok şeyi internet üzerinden satın alabilmektedir. İster bir e-ticaret sitesi açarak isterseniz de başka satıcılara da yer ver e-ticaret platformlarında hesap açarak da kazanç elde edebilirsiniz. (Tabi e-ticaret yapmanın birçok detayı ve yasal süreci bulunmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi edinmeden hareket etmemeniz daha iyi olacaktır.)

Sonuç olarak İnternetten Para Kazanma Yöntemleri hakkında hazırlamış olduğumuz makalemiz bu şekilde. Umarız bu konuda araştırma yapan insanların faydasına olur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi makalemizde yer alan yöntemler dışında daha birçok yöntemin varlığı söz konusu olabilir. Bu yüzden farklı kaynaklara da başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Instagram Takipçi Hilesi

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.