Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Instagram’dan Para Kazanma Yöntemleri (16 Yöntem)

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Instagram’dan Para Kazanma Yöntemleri başlıklı makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize ”Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?” sorusuna cevap olabilmesi için bir takım bilgiler vermeye çalışacağız. Hazırsanız başlayalım?

Uyarı : Makalemizde yer alan para kazanma yöntemleri dışında daha birçok yöntemin varlığı söz konusu olabilir. Bu yüzden farklı kaynaklara da başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır.

Instagram’dan Para Kazanma Yöntemleri

Instagram'dan Para Kazanma Yöntemleri
Instagram’dan Para Kazanma Yöntemleri

Instagram dünya çapında birçok insan tarafından kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Birçok insanın kullanıyor olması pek doğal olarak belirli bir uğraş sonucunda para kazanabilmeyi sağlamaktadır.

İnternet üzerinden para kazanma yöntemlerinden biri de Instagram’da bir dizi çabayı yerine getirmektir. Peki Instagram’da Para Kazanma için neler yapmalı? Hangi yöntemlere başvurulmalı? Gelin hep birlikte Instagram Üzerinden Para Kazanma ile ilgili yöntemlere bakalım;

Instagram’dan para kazanma yöntemleri;

 1. Sponsorlu gönderi paylaşımı yaparak para kazanma
 2. Özel içerik sunarak para kazanma
 3. Fotoğraf, çizim ve dijital dosyalar satarak para kazanma
 4. Abonelik ile para kazanma
 5. Instagram Reels ile para kazanma
 6. Instagram hediye ile para kazanma
 7. Canlı yayında rozet satışı yaparak para kazanma
 8. Çekiliş vb. kampanyalar ile para kazanma
 9. Instagram tanıtım hesabı oluşturarak para kazanma
 10. Hesap üreterek para kazanma
 11. Instagram koçu olarak para kazanma
 12. Kendi işletmenizi tanıtarak para kazanma
 13. Dropshipping yaparak para kazanma
 14. Affiliate marketing ile para kazanma
 15. Instagram mağaza kurulumu yaparak para kazanma
 16. Web sitenize trafik yönlendirerek para kazanma

”Instagram’dan Para Kazanılır Mı?” şeklinde bir sorunun cevabını arıyorsanız şayet listede sunmuş olduğumuz 15 yöntem başarılı olmanız halinde para kazanmanızı sağlayabilir. Hadi gelin bu yöntemlere genel hatlarıyla bakalım;

Sponsorlu Gönderi Paylaşımı Yaparak Para Kazanma

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?
Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram üzerinden para kazanma için yapılan yöntemlerden biri de influencer olmaktır. Influencer, mikro influencer veya nano influencer olarak bir marka veya işletme için ilgi çekici içerikler üretip, paylaşmanız halinde hediye veya ücret alabilirsiniz. Bu da doğal olarak para kazanmak demek.

Influencer olmanız halinde ne kadar para kazanacağınıza dair kesin bir şey söylemek maalesef mümkün değildir. Takipçi sayınız, paylaşımlarınızın aldığı etkileşim, marka veya işletme ile yaptığınız antlaşmanın boyutu ve doğal olarak şahsınızın ortaya koyacağı tüm detaylar kazanacağınız paranın da tutarını değiştirecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi için farklı kaynaklara da başvurmanız yerinde olacaktır.

Özel İçerik Sunarak Para Kazanma

Özel içerik sunmak kavramı ile birçok şey anlaşılabilir. Sizlerin de bildiği üzere günlük yaşamımızda birçok şeyle karşılaşmaktayız. Bu karşılaştığımız ve özellikle bilmediğimiz konulara dair eğitim alma veya belirli bir düzeyde bilgi edinmek adına bir takım çabalar içerisine girmekteyiz. Örneğin yabancı dil, gitar kursu vb. birçok şey ile ilgili üreteceğiniz özel içerikler ile insanlara ulaşabilir ve bu konuda ortaya koyacağınız eğitim veya danışmanlık sonucunda para kazanabilirsiniz. Hatta farklı bu tür eğitimlerin paylaşıldığı Udemy gibi platformlardaki hesaplarınızı Instagram üzerinden de tanıtabilirsiniz.

Fotoğraf, Çizim Ve Dijital Dosyalar Satarak Para Kazanma

Bildiğiniz üzere Instagram’ı dünya çapında birçok insan kullanmakta ve eğer mesleki yaşamınıza dair bir kitleye ulaşmak isterseniz Instagram bunun için gayet uygun bir platform. Çektiğiniz fotoğrafları, çizdiğiniz resimleri veya dijital ortamda hazırladığınız dosyalarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için bir dizi çabalar gerekmektedir. (Kullanıcılara ulaşma, belirli bir ilerleme kaydetme vb.)

Abonelik İle Para Kazanma

Instagram abonelik ile para kazanma konusunda bir takım çabalar içerisine giren insanlar olmaktadır. Yüksek takipçi sayısına ulaşmanız bu konuda daha başarılı olmanızı da sağlayabilir. Abone olan takipçilerinize özel paylaşımlar yaparak para kazanma konusunda belirli bir düzeyde ilerleme kaydedebilirsiniz. Tabi ki de bu konuda da ne kadar para kazanacağınıza dair kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak internet ortamında yapacağınız araştırmalar ile daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Instagram Reels İle Para Kazanma

Instagram Reels Para Kazanma
Instagram Reels Para Kazanma

Instagram Reels Para Kazanma ile ilgili yaptığımız araştırma neticesinde şu bilgilere ulaşmış bulunmaktayız;

Eğer ”Instagram’dan Para Kazanılır Mı?” şeklinde bir soru kafanızı kurcalıyorsa bu soruya cevap olabilmesi adına sizlere şu bilgileri vermek isteriz;

Kullanıcıların Instagram üzerinden para kazanma adına ortaya koydukları çabalardan biri de yayın akışında video reklamlardır. Dikey şekilde çekilmiş olan ve ”Reels” olarak adlandırılan bu reklam videoları sayesinde markalar, paylaşılan videolarda kendilerini tanıtabilirler.

Yukarıdaki şekilde para kazanmaya başlayabilmeniz için Instagram Reels Play Bonus Ödeme programına katılmanız gerekmektedir. Bu yöntem içerik üreticilerine para kazanma fırsatı sunmaktadır. Bu programa katılabilmeniz için profesyonel kontrol panelinizden bir pop-up bildirimi ve daveti gelmesi gerekiyor. Öğrendiğimiz kadarıyla şuan bu özellikten sadece davet edilenler yararlanabilmekte.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu programda ”Reels” üzerinden alacağınız para videonuzun aldığı görüntülenme sayısına veya “Para Kazandıran Oynatmalara” bağlıdır. Araştırmamız sonucunda elde ettiğimiz bilgiye göre ”Reels” paylaşımlarınızda her görüntülemeden elde edilen reklam gelirinin %55’ini alırsınız ve kazancınız aylık olarak banka hesabınıza yatırılır.

Instagram Reels Para Kazanma için yapılması gerekenler;

 1. Her şeyden önce size bu program ile para kazanma için bir davetiye gelmesini bekleyin.
 2. Bahsi geçen davetiye geldikten sonra profesyonel hesabınızın profilinden ayarlar bölümüne gidin.
 3. Açılan kısımda yer alan ”İçerik Oluşturucu” alanına tıklayın.
 4. Önünüze çıkan ekranda yayın içi video reklamlar seçeneğine giderek ”Başla” butonuna tıklayın.
 5. Karşınıza çıkan hülüm ve koşulları kabul edin.
 6. Mevcut Instagram videolarınızda ”Para Kazanmaya İçin Ver” alanını onaylayarak işlemi tamamlayın.

In-Stream Video Reklamlardan (yayın içi video reklam) para kazanmak için paylaşımını yaptığınız içeriklerinizin orijinal olması ve telif hakkı olan herhangi bir müzik kullanmamış olmanız gerekiyor. Para kazanabilmeniz için videolar iki dakika veya daha uzun olmalıdır. Döngüsel videolar, anketler, resimler, slayt gösterileri ve metin montajları bu programa uygun değildir.

Uyarı: Bu bilgiler internet ortamından edinilmiştir. Belirli düzeyde eksiklik veya yanlışlık içerebilir. Lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.

Instagram Hediye İle Para Kazanma

Instagram'da Para Kazanma
Instagram’da Para Kazanma

Kullanıcıların Instagram’da paylaşmış olduğunuz Reels videolarınızın sol alt kısmında gördükleri ”Hediye Gönder” butonuna tıklayarak size hediye gönderebilmelerini sağlayan bir para kazanma yöntemidir. Bu konuda net bilgimiz maalesef bulunmuyor ancak bahsettiğimiz gibi kullanıcılar söz konusu eylemi gerçekleştirerek size hediye gönderirlerse şayet para kazanıyorsunuz.

Canlı Yayında Rozet Satışı Yaparak Para Kazanma

Instagram canlı yayın ile para kazanma konusunda da sizlere şunları söylemek istiyoruz;

Gerçek zamanlı videolar paylaştığınızda doğrudan hedef kitlenizden para kazanabilirsiniz. Örneğin bir yeteneğinizi sergilerken veya ürünlerinizi sergilerken ya da sohbet ederken; canlı yayınınız izleyen kişiler size destek olmak adına rozet satın alabilirler. Tabi ki rozet biçimleri ve fiyatları hakkında maalesef kesin bir bilgimiz bulunmamaktadır. Bu konuda farklı kaynaklara başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır.

Çekiliş Vb. Kampanyalar İle Para Kazanma

Instagram’da çekiliş yaparak para kazanma yöntemini uygulayarak da kazanç elde edebilirsiniz. (Tabi ki de bu yöntemi uygulamadan önce yasal süreçlerini araştırınız.)

Örneğin; belirli bir sayıda takipçinizin olduğunu düşünelim. Başka kullanıcılara çekiliş yöntemi ile takipçi kazandırarak kazanç elde edebilirsiniz. Diyelim ki bize organik takipçi lazım ve siz de çekiliş yapıyorsunuz. Belirli bir miktarda para ödememiz karşılığında takipçileriniz için çekiliş düzenleyebilir ve açıklamaya bizim profili etiketleyerek, çekiliş şartlarından birini bizi takip etmek şeklinde belirleyebilir ve bize takipçi kazandırabilirsiniz. Böylelikle profilinizin takipçi gücüne, çekilişin etkileşim oranına veya önceden belirlediğiniz tutara göre para kazanabilirsiniz.

Instagram Tanıtım Hesabı Oluşturarak Para Kazanma

Instagram'da Nasıl Para Kazanılır?
Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?

Eğer ”Instagram’dan Para Kazanılır Mı?” şeklinde bir soru soruyorsanız evet para kazanılabilir ve bu konuda deneyebileceğiniz bir diğer yöntem de tanıtım hesabı açarak kazanç elde etmektir.

Instagram’da profil açarak belirli bir sayıda takipçi elde etmeniz halinde tanıtım yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin hikaye reklamı, Reels video içerisinde tanıtıma yer vermek, post paylaşımı yapmak vb. paylaşım biçimleri ile tanıtım yapabilirsiniz. Bu da hesabınızın takipçi sayısına, paylaşımlarınızın etkileşim gücüne veya önceden belirlediğiniz tutara göre size kazanç sağlayabilir.

Hesap Üreterek Para Kazanma

Instagram’da hesap açıp belirli bir seviyede takipçi kasıp daha sonrasında bu hesapları belirli bir tutar karşılığında satabilirsiniz. Fiyatı belirleyen birçok unsur söz konusu olabilir. Hesabın ne üzerine olduğu (Fake profil, topluluk sayfası biçimindeki profil, ticari anlamda kullanılan profil vb.), takipçi sayısı, etkileşim gücü, geliştirmeye açık olması…

Instagram Koçu Olarak Para Kazanma

Sizlerin de bildiği üzere artık birçok insan bu tür sosyal medya platformlarında ek gelir veya çok daha yüksek tutarda kazançlar elde edebilmek adına bir takım çabalar içerisine girmektedirler. Hal böyleyken pek doğal olarak bu konuda nasıl ilerleyebileceklerine yönelik bilgi kaynağı arayışına girmektedirler. Tam da burada bu konuya yönelik belirli bir deneyiminizin ve başarınızın olması sonucunda insanlara Instagram’da para kazanma konusunda danışmanlık yapabilir ve belirli bir miktarda kazanç elde edebilirsiniz.

Kendi İşletmenizi Tanıtarak Para Kazanma

Eğer ”Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?” şeklinde bir sorunun cevabını arıyorsanız bu başlık da diğer başlıklar gibi cevap olabilir. Instagram’da birçok kullanıcı bulunmaktadır ve ortaya koyacağınız çabalar ile birçok insana ulaşabilirsiniz. Şahsınıza ait bir işletmenizi Instagram’da tanıtıp, belirli bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Dropshipping Yaparak Para Kazanma

Instagram Üzerinden Para Kazanma
Instagram Üzerinden Para Kazanma

Bildiğiniz üzere e-ticaret yaparken stok yapısı oldukça önemli. Dropshipping stoksuz satış yapmak demektir. (Şayet bu konuda bir girişimde bulunmak istiyorsanız lütfen farklı kaynaklara başvurarak detaylı araştırma yapınız.) Eğer dropshipping iş modelini yapıyorsanız ve sıra artık yapılanmanızı tanıtmaya geldiyse Instagram’da hesap açarak insanlara işinizi tanıtabilirsiniz.

Affiliate Marketing İle Para Kazanma

Affiliate Marketing iş modelini yapıyorsanız şayet Instagram’da tanıtım yaparak para kazanabilirsiniz.

Instagram Mağaza Kurulumu Yaparak Para Kazanma

Instagram'dan Para Kazanılır Mı?
Instagram’dan Para Kazanılır Mı?

Instagram mağaza kurulumu yaparak da kazanç elde edebilirsiniz. Instagram Shopping’i kurmak için ihtiyacınız olan tek şey bir İşletme veya Yaratıcı hesabı oluşturmanızdır. Temalarda sunulan koleksiyonlar veya küratörlü ürünler oluşturarak mağazanızı dizayn edebilirsiniz. Ortak temalar arasında hediyeler, yeni gelenler veya sezonluk trendler yer alır.

Web Sitenize Trafik Yönlendirerek Para Kazanma

Bir web siteniz varsa ve insanların sitenize girmesini istiyorsanız şayet Instagram üzerinden insanların sitenize girmek istemelerini sağlayacak paylaşımlar yapabilirsiniz. Böylelikle web sitenize trafik sağlayabilir ve sitenizde ürün varsa insanlara tanıtabilirsiniz. Hatta sitenizde Adsense reklamları bulunuyorsa insanların söz konusu reklamları görmesini sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak Instagram’dan Para Kazanma Yöntemleri hakkında hazırlamış olduğumuz makalemiz bu şekildedir. Umarız bu konuda araştırma yapan insanların faydasına olur. Yukarıda da belirttiğimiz üzere makalemizde yer alan para kazanma yöntemleri dışında daha birçok yöntemin varlığı söz konusu olabilir. Bu yüzden farklı kaynaklara da başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Instagram Takipçi Hilesi

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.