Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Cuma Mesajları 2024, En Yeni, En Güzel, Anlamlı, Ayetli Ve Resimli Cuma Mesajları 2024

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Cuma Mesajları 2024 başlıklı makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize İslam alemi için çok önemli olan cuma gününe özel cuma mesajları örneklerini sunacağız.

Müslümanlar için çok önemli olan cuma gününde insanlar, sevdiklerine cuma mesajı göndererek değer verdikleri kişilerin cuma gününü kutlayabiliyorlar. Hal böyleyken internet ortamında güzel ve anlamlı cuma mesajı örneklerinin bulunması da önem kazanıyor. İşte bu makalemizde sizler için derlemiş olduğumuz cuma gününe özel şu cuma mesajlarını sunacağız;

Uyarı : Makalemizdeki örnekler dışında bildiğiniz ve bu konuda araştırma yapan insanların görmesini istediğiniz cuma mesajlarını lütfen yorum kısmında belirtiniz. (Teşekkürler)

Cuma Mesajları 2024

Bazı Müslümanların, telefondan SMS yöntemiyle veya WhatsApp isimli uygulama aracılığıyla mesaj göndererek kutlama yaptıkları bu özel gün İslam alemi için çok önemlidir. Müslümanlar bu güzel ve önemli günde bir araya gelerek toplu bir biçimde ibadet ederler ve yardımlaşırlar. Hatta İslam dininin kutsal kitabı olan Kur’an-ı Kerim’de Cuma Suresi bulunmaktadır.

Cuma Mesajları 2024
Cuma Mesajları 2024

Böylesine önemli bir günde sevdiklerinize gönderebilmeniz adına sizler için derlemiş olduğumuz cuma mesajları ise şu şekilde;

Böyle bir günde Yüce Allah’ın rahmeti ve sevgisi üzerinize olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Yürekleriniz ferah, gününüz aydın olsun. Allah, yar ve yardımcınız olsun. Amin.

Kalplerimiz imanla, gönüllerimiz huzurla dolsun. Mutlu bir gelecek hepimizin olsun. Ne kurduğumuz dostluklar bozulsun ne de dostlarımız unutulsun. Cumanız hayırlara vesile olsun.

Yüce Mevla’m! Sen kalbimizden mutluluğu eksik etme. Bizlere doğru yolu göster. Amin.

Allah’ım! Sen bizleri sana şükredenlerden, senin rızan için çabalayanlardan eyle. Sen tüm insanlığın yerini cennet eyle! Amin.

Allah’ım sen bu güzel günde bizleri hak yolunda olanlardan eyle. Bizleri affet. Bizlere yardım et. Amin.

Allah’a dua ederken gönlünüzden geçen tüm güzelliklerin gerçekleşmesini dilerim. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hayırlı cumalar.

Yüce Allah’ım! Derdi olana derman, hasta olana sağlık, yolda olana selamet ve eli darda olana helalinden bol rızık nasip eyle. Amin.

Yüce Mevla’m! Şu zor günlerde bizleri senin yoluna ilet. Hayırlı ameller işlemeyi nasip et. Bizlere sabır ve şifa nasip eyle. Tüm insanlığı İslam’la şereflendir Rabbim! Tüm Müslümanların cuması mübarek olsun. Amin.

”Hakkı bâtılla karıştırıp da bile bile hakkı gizlemeyin.” (Bakara Sûresi 42. Ayet) Hayırlı cumalar.

Cuma Mesajları 2024

En Yeni Cuma Mesajları 2024

En Yeni Cuma Mesajları 2024
En Yeni Cuma Mesajları 2024

İslam alemi için çok önemli olan cuma gününde sevdiklerinize gönderebilmeniz adına derlemiş olduğumuz en yeni cuma mesajları şu şekildedir;

Yüce Mevla’m! Sen bizleri doğru yola sevk et. Bizleri hayırlı ameller işleyen kullarından eyle. Hayırlı cumalar.

”Hiç kimse, yapmakta olduklarına karşılık olarak, onlar için saklanan göz aydınlıklarını bilemez.” (Secde Sûresi 17. Ayet) Yüce Mevla’m, herkese mutluluk ve güzellik nasip etsin. Amin.

Yüce Allah’ın razı olduğu ve cennette yer verdiği kullardan olmanız dileğiyle. Cumanız mübarek olsun.

Yüce Mevla’m! Sen bizlere hayatımız boyunca mutluluk ve şifa ver. Bizleri açlıkla sınama. Bizlere helalinden bol rızık nasip eyle. Hayırlı cumalar.

Yüce Mevla’m, yaptığınız ibadetleri kabul etsin. Şu güzel cuma gününde dualarınızı kabul etsin. Cumanız mübarek olsun.

Yüce Allah’ım! Sen bizleri affet. Gönlümüzden ferahlığı eksik etme. Kalplerimize huzur ver. Bizleri ve tüm insanlığı hayırlı ameller işleyen kullarından eyle. Herkese mutluluğu nasip et. Amin.

Tüm hayatınız maddi ve manevi anlamda aydınlık olsun. Yürekleriniz mutlulukla dolsun. Yüce Allah! Sizleri ve sevdiklerinizi dertten, kederden uzak eylesin. Cumanız mübarek olsun.

Yüce Mevla’m! Sen kalbimdeki her şeyi bilensin! Ettiğim her dua af dileğiyle başlıyor. Sen, beni ve sevdiklerimi affet. Tüm insanlığı Müslümanlıkla şereflendir. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Sen şu güzel günde bizleri affet. Bizleri hak yolunda nefer eyle. Tüm insanlığa cennetinde yer ver. Hayırlı cumalar.

Yüce Allah! Bu mübarek günde siz ve sevdiklerinizin günahlarını affetsin. Amin.

En Güzel Cuma Mesajları 2024

En Güzel Cuma Mesajları 2024
En Güzel Cuma Mesajları 2024

Tüm Müslümanlar için önemli olan cuma gününde dostlarınıza ve çevrenizdeki insanlara gönderebilmeniz adına derlemiş olduğumuz en güzel cuma mesajları şu şekildedir;

Allah’ım! Sen affedicisin, yüce olansın sen bizleri affet. Bizleri cehennem ateşinden uzak eyle. Hayırlı cumalar.

Yüce Mevla’m! Derdi olana derman, mutsuz olana mutluluk ver. Hepimizi doğru yola ilet. Amin.

”İyilikle kötülük bir olmaz. Kötülüğü en güzel bir şekilde sav. Bir de bakarsın ki, seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir.” (Fussilet Sûresi 34. Ayet) Cumanız mübarek olsun.

Yerin ve göğün sahibi yüce Mevla’m! Sen, bizleri doğru yolda ilerleyen kullarından eyle. Hayırlı cumalar.

”Hamd, kuluna Kitab’ı (Kur’an’ı) indiren ve onda hiçbir eğrilik yapmayan Allah’a mahsustur.” (Kehf Sûresi 1. Ayet) Cumanız hayırlara vesile olsun olsun.

Yüce Mevla’m! Sen gönlümüzden ve dilimizden adını eksik etme. Şu güzel günde bizleri kurtuluşa erenlerden eyle. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ın sevdiği kullarından olabilmemiz dileğiyle. Hayırlı cumalar.

Şu mübarek cuma gününde Allah, herkesin yar ve yardımcısı olsun. Amin.

Allah’ım! Sen bizlere yardım et. Yolumuzu açık eyle. Bizleri doğru yola ilet. Güzel günler nasip et. Amin.

Allah, yar ve yardımcınız olsun. Şu mübarek günde hepimizi affetsin. Bizlere cennette yer versin. Hayırlı cumalar.

Anlamlı Cuma Mesajları 2024

Cuma Mesajları 2024, En Yeni, En Güzel, Anlamlı, Ayetli Ve Resimli Cuma Mesajları 2024
Anlamlı Cuma Mesajları 2024

İslam alemi için çok önemli olan cuma gününde sevdiklerinize gönderebilmeniz adına derlemiş olduğumuz anlamlı cuma mesajları şu şekildedir;

Yüce Allah’ın! Sen, bu mübarek günde bizleri iyi ve hayırlı işlerin peşinde koşan kullarından eyle. İbadetlerimizi kabul eyle. Amin.

Yüce Mevla’m! Sen, dert olan eve derman, hastalık olan eve şifa ver. Sen bizlere yardım et. Hayırlı cumalar.

Allah, herkese hayırlı bir eş, hayırlı evlatlar nasip etsin. Allah, herkese yardım etsin. Cumanız mübarek olsun.

Şu mübarek günde ettiğiniz her duanızın kabul olması dileğiyle… Cumanız mübarek olsun.

Evler huzurla, gönüller imanla dolu olsun. Yüce Mevla’m, herkesi affetsin. İbadetlerimizi kabul etsin. Hayırlı cumalar.

Allah’ım sen şu mübarek günde tüm insanlığı affet. Bizlere yardım et. Gönüllere ferahlık ver. Amin.

Yüce Mevla’m! Şu mübarek günde bizleri doğru yola ilet. Bizleri hayırlı işler ile uğraşan kullarından eyle. Hayırlı cumalar.

Ettiğiniz her duanın kabul olması dileğiyle. Cumanız mübarek olsun.

Yüce Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Allah, hepimizi doğru yola sevk etsin. Cumanız mübarek olsun.

Yüce Mevla’m! Şu güzel günde hepimize yardım etsin. Yolumuzu açık eylesin. Hayırlı cumalar.

Anlamlı Cuma Mesajları 2024

Ayetli Cuma Mesajları 2024

Ayetli Cuma Mesajları 2024
Ayetli Cuma Mesajları 2024

Müslümanlar için çok önemli olan cuma gününde sevdiklerinize gönderebilmeniz adına derlemiş olduğumuz ayetli cuma mesajları şu şekildedir;

”Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.” (Fatiha Suresi 6. ve 7. Ayetler) Cumanız mübarek olsun.

”O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan, sonra göğe yönelip onları yedi gök halinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir.” (Bakara Suresi 29. Ayet) Hayırlı cumalar.

”Şüphesiz yerde ve gökte Allah’a hiçbir şey gizli kalmaz.” (Âl-i İmrân Sûresi 5. Ayet) Cumanız mübarek olsun.

”Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” (Mâide Sûresi 8. Ayet) Hayırlı cumalar.

”Gece ve gündüzde barınan her şey onundur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” (En’âm Sûresi 13. Ayet) Cumanız mübarek olsun.

”Mü’minler ancak o kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. Onun âyetleri kendilerine okunduğu zaman (bu) onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rablerine tevekkül ederler.” (Enfâl Sûresi 2. Ayet) Hayırlı cumalar.

”Şüphesiz gece ve gündüzün ardarda değişmesinde, Allah’ın göklerde ve yeryüzünde yarattığı şeylerde, Allah’a karşı gelmekten sakınan bir toplum için pek çok deliller vardır.” (Yûnus Sûresi 6. Ayet) Cumanız mübarek olsun.

”Biz, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları hak ve hikmete uygun olarak ve belirli bir süre için yarattık. İnkar edenler ise, uyarıldıkları şeylerden yüz çevirmektedirler.” (Ahkâf Sûresi 3. Ayet) Hayırlı cumalar.

”Göklerin ve yerin orduları Allah’ındır. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Fetih Sûresi 7. Ayet) Cumanız mübarek olsun.

”Göklerdeki ve yerdeki her şey Allah’ı tespih etmektedir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Hadîd Sûresi 1. Ayet) Hayırlı cumalar.

Resimli Cuma Mesajları 2024

Cuma Mesajları 2024, En Yeni, En Güzel, Anlamlı, Ayetli Ve Resimli Cuma Mesajları 2024
Resimli Cuma Mesajları 2024

Cuma gününde sevdiklerinize gönderebilmeniz adına derlemiş olduğumuz resimli cuma mesajları şu şekildedir;

Resimli Cuma Mesajları 2024

Görmüş olduğunuz üzere cuma mesajları 2024 ile ilgili yazdığımız makalemiz bu şekildedir. Umarız sizler için derleyip sunduğumuz mesaj örneklerini beğenmişsinizdir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sunmuş olduğumuz örnekler dışında bildiğiniz ve bu konuya yönelik araştırma yapan insanların görmesini istediğiniz cuma mesajlarını lütfen yorum kısmında belirtiniz. (Teşekkürler)

Cumanız mübarek olsun.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Hayırlı Cumalar Resimli Cuma Mesajları 2024

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.